بلاگ

تلویزیون سامسونگ یا سونی؟ | مقایسه کامل + نکات مهم

تلویزیون سامسونگ یا سونی

سامسونگ و سونی دو برند مطرح تولیدکننده تلویزیون در جهان هستند که طرفداران زیادی دارند. این دو برند با تولید تلویزیون‌های با کیفیت در ابعاد مختلف، بازار فروش تلویزیون را در دست گرفتند و در کنار ال جی، به عنوان سه برند برتر تولیدکننده این محصولات در جهان شناخته می‌شوند. در این مقاله قصد داریم به مقایسه تلویزیون سامسونگ و سونی بپردازیم و به این سوال که «تلویزیون سامسونگ بهتره یا سونی» پاسخ کاملی بدهیم. برای مشاهده قیمت روز و اطلاعات کامل تلویزیون های هر دو برند میتوانید به صفحه قیمت تلویزیون مراچعه کنید.

همچنین برای ثبت سفارش و دریافت مشاوره رایگان درباره هر دو برند تلویزیون میتوانید با ما تماس بگیرید.

 

تلویزیون سامسونگ یا سونی؟ کدام بهترین گزینه است؟

به طور کلی، برای پاسخ به این سوال «تلویزیون سامسونگ خوبه یا سونی» باید فاکتورهای زیادی بررسی شوند. البته برای بسیاری از مصرف‌کنندگان، برند تولیدکننده تلویزیون مهم‌ترین فاکتور است. برای مثال، مصرف‌کنندگان بدون توجه به امکانات و تلویزیون موردنظر، ابتدا به برند تولیدکننده آن نگاه می‌کنند. در صورتی که برند مطرحی تلویزیون موردنظر را تولید نکرده باشد، از خرید آن صرف‌نظر می‌کنند.

 

تلویزیون سامسونگ بهتره یا سونی

 

قیمت تلویزیون سامسونگ و سونی چقدر است؟

احتمالا اگر از برخی کاربران این سوال را بپرسید که «تلویزیون سامسونگ خوبه یا سونی» اولین مقایسه‌ای که می‌کنند، قیمت این دو تلویزیون است. به طور کلی تلویزیون‌های سونی موجود در بازار از قیمت بالاتری در مقایسه با تلویزیون‌های سامسونگ برخوردار هستند. البته توجه داشته باشید که تلویزیون‌های سامسونگ هم از نظر امکانات و کیفیت دست‌کمی از تلویزیون‌های سونی ندارند. قیمت بالاتر تلویزیون‌های سونی به دلیل سیاست‌گذاری این برند است.

برای اطلاعات دقیق از قیمت روز هر دو برند میتوانید به صفحه قیمت تلویزیون سامسونگ و قیمت تلویزیون سونی مراجعه کنید.

از نظر طراحی، تلویزیون سامسونگ یا سونی؟

تلویزیون‌های سونی و سامسونگ از نظر طراحی شباهت زیادی به یکدیگر دارند. در واقع در نگاه اول به راحتی نمی‌توان تشخیص داد که کدام تلویزیون را سونی و کدام را سامسونگ طراحی کرده‌است. با توجه به اینکه این دو برند از برندهای پیشگام در زمینه تولید تلویزیون هستند و نمی‌خواهند به دلیل فاکتور مهم مصرف‌کنندگان یعنی طراحی بازار را از دست بدهند، برای طراحی تلویزیون‌هایشان از بهترین موارد استفاده می‌کنند.

به طور کلی ظرافت و حاشیه‌های تلویزیون‌های سونی نسبت به سامسونگ برتری محسوسی دارند. با این حال اگر سخت‌پسند نیستید و به جزئیات توجه زیادی ندارید، تلویزیون‌های سامسونگ هم انتخاب مناسبی برایتان خواهند بود.

 

کیفیت تصویر سامسونگ بهتره یا سونی؟ 

 

کیفیت تصویر سامسونگ بهتره یا سونی؟

برنده فاکتور کیفیت تصویر بر خلاف طراحی، کاملا مشخص است؛ اکثر تلویزیون‌های سونی از کیفیت تصویر بالایی برخوردار هستند و دقیقا به همین دلیل است که تلویزیون‌های این برند طرفداران زیادی دارد. اگر نگاهی به صورت همزمان به دو تلویزیون سامسونگ و سونی هم‌رده بیندازید، احتمالا متوجه کیفیت تصویر بالاتر تلویزیون‌های سونی خواهید شد. البته توجه داشته باشید که تلویزیون‌های سامسونگ هم از کیفیت تصویر بالایی برخوردار هستند و کاملا جوابگوی نیازهایتان خواهند بود.

توجه داشته باشید که این برتری تلویزیون‌های سونی نسبت به سامسونگ در این فاکتور، در شرایطی است که دو تلویزیون هم‌رده با یکدیگر مقایسه شوند؛ در غیر این صورت، کیفیت تصویر تلویزیون‌های QLED سامسونگ را می‌توان برابر یا حتی بهتر از کیفیت تصویر تلویزیون‌های معمولی سونی دانست. اکثر تلویزیون‌های موجود در بازار که هم برند سونی و هم برند سامسونگ را شامل می‌شوند، از نوع LED، LCD و OLED هستند.

 

کیفیت صدای تلویزیون سامسونگ یا سونی؟ 

 

کیفیت صدای تلویزیون سامسونگ یا سونی؟

کیفیت صدا فاکتوری است که در آن نمی‌توان برتری چشم‌گیری را مشاهده کرد. هر دو برند از بهترین فناوری‌های روز دنیا برای افزایش کیفیت صدای تلویزیون‌هایشان استفاده می‌کنند. بیکسبی دستیار صوتی سامسونگ است که به افزایش کیفیت صدای این تلویزیون کمک زیادی می‌کند. در آن طرف مقایسه هم دستیار صوتی گوگل تلویزیون‌های سونی را همراهی می‌کند.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم مطالعه کنید: تلویزیون ال جی بهتر است یا سامسونگ 

 

سیستم عامل تلویزیون سامسونگ خوبه یا سونی؟ 

 

سیستم عامل تلویزیون سامسونگ خوبه یا سونی؟

سیستم عامل یکی از فاکتورهایی است که تلویزیون‌های سامسونگ و سونی تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند. سیستم عامل تلویزیون برای برخی از مصرف‌کنندگان عامل تعیین‌کننده برای برتری سامسونگ یا سونی نسبت به یکدیگر است.

سونی برای تلویزیون‌های پرچمدار خود از سیستم عامل اندروید بهره‌ می‌گیرد. سیستم عامل اندروید موجود در تلویزیون‌های سونی باعث می‌شود که مصرف‌کنندگان بتوانند تمام برنامه‌های اندرویدی موردنیازشان را در تلویزیون هم اجرا کنند.

از طرفی دیگر، سامسونگ از سیستم تایزن استفاده می‌کند که قابلیت و ویژگی‌های مخصوص به خودش را دارد. این سیستم عامل رابط‌کاربری جذابی را برای کاربران سامسونگ به دنبال دارد و قابلیت‌های جذابش باعث می‌شود که حوصله کاربران در اوقات فراغت سر نرود.

لازم به ذکر است که سونی برای تلویزیون‌های میان‌رده‌اش از سیستم عامل لینوکس استفاده می‌کند که تفاوت‌هایی با سیستم عامل اندروید دارد. با این حال اگر سیستم عامل تلویزیون را یک عامل مهم و نیاز جدی می‌دانید، تا حد امکان بهتر است تلویزیون‌های سونی با سیستم عامل اندروید را خریداری کنید.

مطلب پیشنهادی: تلویزیون ال جی بهتره یا سونی 

 

ارزش خرید تلویزیون سامسونگ بهتره یا سونی؟

 

در آخر، از نظر ارزش خرید تلویزیون سامسونگ بهتره یا سونی؟

برای پاسخ به این سوال، ابتدا باید به نیازها و انتظاراتی که از تلویزیونتان دارید، توجه داشته باشید. برای اینکه تلویزیون سامسونگ یا سونی را انتخاب کنید، باید مواردی مانند کاربرد تلویزیون (در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد)، امکانات تلویزیون، سایز تلویزیون و کیفیت صفحه نمایش آن را مورد بررسی قرار دهید.

کاربرد تلویزیون موارد مختلفی را شامل می‌شود. برای مثال اگر قصد دارید از تلویزیون خود مانند یک گوشی موبایل استفاده کنید و برنامه‌های مختلفی را در آن اجرا نمایید، بهتر است تلویزیون‌های سونی با سیستم عامل اندروید را خریداری کنید؛ در غیر این صورت، رابط کاربری جذاب تلویزیون‌های سامسونگ با سیستم عامل تایزن، انتخاب خوبی برایتان خواهد بود.

اگر قصد خرید تلویزیونی با کیفیت بالا، امکانات قابل‌قبول و قیمت مناسب را دارید، بهتر است به دنبال تلویزیون‌های میان‌رده سامسونگ باشید. اما اگر تلویزیونی با امکانات بالا و کیفیت عالی هستید، تلویزیون‌های پرچمدار سونی را خریداری کنید. هرچند که به دلیل رقابت تلویزیون‌های سامسونگ و سونی در بازار، تلویزیون‌های پرچمدار سامسونگ هم از کیفیت فوق‌العاده بالایی برخوردار هستند.

در صورتی که محدودیتی از نظر بودجه ندارید، تلویزیون‌های 250 تا 300 میلیون تومانی سونی بهترین انتخاب برایتان خواهند بود. این تلویزیون‌ها هیچ نقص و کمبودی ندارند و لذت تماشای فیلم و سریال را برایتان چند برابر خواهند کرد.

برای ثبت سفارش و دریافت مشاوره رایگان درباره هر دو برند تلویزیون میتوانید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − چهارده =